--> Wanna ogrodowa – prosty sposób na relaks w ogrodzie - Hydropool

Wanna ogrodowa – prosty sposób na relaks w ogrodzie

wanna ogrodowa

Urlop szybko mija, ale przecież potrzeba odpoczynku od pracy i domowych obowiązków nie znika wraz z rozpakowaniem wakacyjnej walizki. O dobry nastrój, odprężone mięśnie i głowę wolną od stresu trzeba dbać cały rok. Pomoże Ci w tym Twoja prywatna strefa relaksu, której głównym elementem będzie wanna ogrodowa, czyli jacuzzi.  

Dlaczego akurat wanna? Bo woda to najlepszy sposób na orzeźwienie w upalne dni (a lata w Polsce są coraz cieplejsze) i jednocześnie środek terapeutyczny, który leczy ciało i duszę. Co prawda jedno popołudnie w jacuzzi nie zastąpi lekarza, jednak kąpiel z bąbelkami zniweluje ból i napięcie mięśni, a także pomoże Ci się uporać ze stresem i bezsennością. 

Dlaczego wanna ogrodowa to dobry pomysł na relaks?

Owszem, żeby zrelaksować się w wodzie nie musisz kupować jacuzzi – wystarczy, że wybierzesz się do spa albo na publiczną pływalnię. W lecie możesz korzystać z naturalnych akwenów i pojechać nad morze lub nad jezioro. Jednak nie sposób nie docenić korzyści, jakie zapewnia własna wanna jacuzzi.

Ogrodowa strefa wypoczynkowa to same zalety:

 • możesz korzystać z dobroczynnego działania hydromasażu o dowolnej porze dnia (i nocy);
 • spędzasz więcej czasu na świeżym powietrzu;
 • nie musisz nigdzie jeździć ani szukać opieki do dzieci;
 • kąpiesz się w kameralnych warunkach, bez obcych osób i tłumów;
 • możesz zapraszać rodzinę i przyjaciół na wspólny relaks w jacuzzi;
 • nie musisz się obawiać zamknięcia pobliskich spa i basenów;
 • ogród zyskuje na atrakcyjności, a cała posesja nabiera prestiżowego charakteru.

Ekskluzywna wanna spa – ogrodowa strefa relaksu w zasięgu ręki

Obawiasz się, że Twój ogród jest za mały na jacuzzi? Niekoniecznie! Wystarczy dosłownie skrawek wolnej powierzchni. Wanna musi jednak stać na płaskim podłożu, w przeciwnym razie pompy mogą źle pracować.

W razie konieczności przeprowadź niwelację terenu albo weź pod uwagę inne miejsce, na którym stanie Twoja wanna spa. Ogrodowa strefa relaksu zmieści się na standardowym tarasie – wymiary jacuzzi zaczynają się już od 210×120 cm (2,52 m2), a 9-osobowe modele mają ok. 240×280 cm (6,72 m2).

Twoja własna wanna jacuzzi – ogrodowa aranżacja krok po kroku

Kiedy już wybierzesz odpowiedni model jacuzzi i miejsce, w którym je postawisz, możesz skupić się na planowaniu wyglądu strefy wypoczynkowej. Jak zaaranżować przestrzeń, której głównym elementem będzie wanna ogrodowa? Oto kilka pomysłów:

 1. Zaplanuj wygląd podłoża – jacuzzi może stać na trawie, jednak lepiej ustawić je na stabilnej powierzchni wykończonej deskami egzotycznymi lub betonowymi płytami.
 2. Jeśli nie podoba Ci się wolnostojąca wanna spa, ogrodowa strefa relaksu może być również częściowo zabudowana (np. w tarasie).
 3. Zadbaj o kameralne warunki – możesz w tym celu obsadzić strefę relaksu wysokimi roślinami, zbudować pergolę lub wykorzystać gotowe przesłony ogrodowe (np. markizy boczne).
 4. Zapewnij sobie relaks nie tylko w wodzie – w pobliżu jacuzzi ustaw leżaki, zamontuj hamak albo rozstaw ogrodowe meble wypoczynkowe. 
 5. Jeśli masz duży ogród, podziel go na strefy. Obok wanny stwórz letnią kuchnię z grillem oraz część rozrywkową z boiskiem do siatkówki. Pomiędzy strefami zaplanuj ścieżkę, np. z płyt betonowych lub desek. 

Własne jacuzzi w ogrodzie brzmi jak marzenie, prawda? Sprawdź zatem, jak je zrealizować od strony technicznej: „Jak zamontować jacuzzi w domu i ogrodzie? Praktyczne rady”.