--> Jak urządzić domowe wellness? - Hydropool

Jak urządzić domowe wellness?

Masz stresujący okres w pracy albo dokucza Ci zmęczenie i nie czujesz motywacji, by zadbać o siebie? W takich chwilach warto wyjechać choć na kilka dni, by naładować przysłowiowe akumulatory. Poczucie obowiązku zatrzymuje Cię w domu? W takim razie stwórz własną strefę wellness i korzystaj z niej zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. 

Masz wymagającą i odpowiedzialną pracę? Liczne zajęcia domowe nie pozwalają Ci na odpoczynek? Twój organizm w każdej chwili może się zbuntować. Nie czekaj, aż zacznie wysyłać Ci niepokojące sygnały w postaci bezsenności, braku energii, bólów głowy czy pleców. Urządź swoje domowe spa i ciesz się chwilami tylko dla siebie! Zrób coś dla swojego ciała i ducha – będą Ci wdzięczne!

Spa wellness – co to znaczy?

Wyraz SPA to akronim łacińskiej sentencji Sanus per Aquam („zdrowy dzięki wodzie”), jak również nazwa miasta w Belgii słynącego z wód leczniczych. Niegdyś tym mianem określano ośrodki, w których można było skorzystać z wanny z hydromasażem i basenu. I choć współczesne SPA oferują wiele innych atrakcji i zabiegów, to zbawienne działanie wody nie straciło na znaczeniu. Wręcz przeciwnie!

Termin wellness powstał z połączenia dwóch angielskich wyrazów: well-being (dobre samopoczucie) oraz fitness. To określenie stanu duchowej i fizycznej równowagi, osiągniętego poprzez odpoczynek, różnorodne zabiegi relaksacyjne i pielęgnacyjne, aktywność fizyczną oraz zdrowy sposób odżywiania. 

Jak stworzyć warunki wellness w domu?

Nie musisz wychodzić z domu, żeby odzyskać energię, przywrócić ciału zdrowy wygląd, a przede wszystkim – zadbać o swoje samopoczucie. Potencjał zabiegów spa wellness możesz odkryć… we własnym ogrodzie. Od czego zacząć?

Najważniejszym elementem domowego spa powinna być wanna z hydromasażem. Przy wyborze odpowiedniego modelu sugeruj się nie tylko wymiarami i designem wanny, ale również możliwościami technicznymi. Zwróć uwagę na ilość i sposób rozmieszczenia dysz masujących – ważne jest, aby masaż obejmował wszystkie newralgiczne strefy pleców. 

Zapytaj również o dodatkowe udogodnienia, takie jak: 

 • masaż stóp,
 • masaż powietrzny,
 • możliwość regulacji strumienia wody, 
 • ekran dotykowy, 
 • pilot zdalnego sterowania,
 • system filtracyjny,
 • możliwość zastosowania olejków eterycznych,
 • oświetlenie i funkcja chromoterapii,
 • miękkie zagłówki. 

Kąpiele z hydromasażem pomagają w walce z bezsennością, stresem, migreną, bólami kostno-stawowymi i cellulitem. Dzięki regularnym sesjom w jacuzzi odzyskasz energię i zrelaksujesz się, a przez to lepiej poradzisz sobie z trudami dnia codziennego. Co więcej, leczniczo-pielęgnacyjne działanie wody możesz wzmocnić za pomocą aromaterapii i chromoterapii (leczenie światłem).

Czego nie powinno zabraknąć w domowym SPA?

Profesjonalna wanna z hydromasażem to nie jedyne urządzenie, jakie może pojawić się w Twojej prywatnej strefie wellness. Jeśli masz do dyspozycji spore pomieszczenie, możesz wstawić tu również:

 • stół do masażu,
 • sprzęt fitness (bieżnię, orbitrek, rower czy choćby stepper),
 • łóżko opalające,
 • minisaunę. 

W pobliżu wanny jacuzzi możesz ustawić komodę lub niską szafkę, w której będziesz przechowywać kosmetyki do pielęgnacji, płaszcz kąpielowy i ręczniki. Na blacie mebla rozstaw świece, olejki oraz przybory, które chcesz mieć pod ręką podczas kąpieli (np. szczotki i rękawice do masażu). Strefę SPA wellness warto wyposażyć również w wygodną ławkę do siedzenia, która ułatwi Ci wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. 

Odprężający nastrój w domowym spa zapewnią również detale. Wykorzystaj niewielkie kinkiety i lampiony do stworzenia klimatycznego oświetlenia. Sięgnij po wilgociolubne rośliny doniczkowe (np. bluszcz, skrzydłokwiat, palmę koralową), aby uzyskać nieco egzotyczną aurę we wnętrzu. Pamiętaj również o ulubionych zapachach i łagodnej muzyce – dzięki temu ukoisz zmysły i szybciej osiągniesz uczucie błogostanu. 

Jeśli chcesz, by w Twoim domu znalazła się domowa strefa wellness, której jakość nie odbiega od profesjonalnych ośrodków, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy Ci dobrać odpowiedni minibasen SPA.