--> Pokój z jacuzzi we własnym domu: dlaczego warto go mieć? - Hydropool

Pokój z jacuzzi we własnym domu: dlaczego warto go mieć?

jacuzzi w pokoju

W ekskluzywnych hotelach często znajduje się przestronny pokój do kąpieli z wanną do hydromasażu. Jacuzzi w pokoju kąpielowym sprawi, że poczujesz się wyjątkowo. Zabierz to uczucie ze sobą do domu. Z domowego jacuzzi skorzystasz o dowolnej porze i wyłącznie wśród bliskich. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na własny pokój z jacuzzi?

Jeśli posiadasz nieco większą łazienkę, przekształć ją w pokój kąpielowy. Wykorzystaj w pełni możliwości tej przestrzeni. Będzie ona najbardziej luksusowym miejscem w Twoim mieszkaniu. Aranżując tę przestrzeń, możesz zainspirować się designem hotelowych aranżacji i ich rozwiązaniami.

Poza tak oczywistymi akcesoriami jak ręczniki czy kosmetyki, jacuzzi w pokoju kąpielowym możesz uzupełnić o kwietnik z roślinami lubiącymi wilgoć i ciepło, lustro, stylowy parawan oraz meble odpowiednio zabezpieczone przed wodą i wodą. Tak urządzone SPA z jacuzzi w pokoju na pewno stanie się jednym z Twoich ulubionych miejsc w domu.

Potrzeba komfortu to tylko jeden z powodów, dla których warto mieć pokój z jacuzzi. Poznaj inne argumenty za tym rozwiązaniem.

Jacuzzi w pokoju kąpielowym dla Twojego zdrowia i higieny

Kąpiel z hydromasażem możesz potraktować terapeutycznie. Pomaga ona się pozbyć stresu, zmniejsza obrzęki, rozluźnia mięśnie i niweluje napięciowe bóle głowy. Bąbelki uśmierzają też bóle pleców, zwłaszcza w części lędźwiowej oraz pobudzają cyrkulację krwi i limfy w skórze. Przyspiesza to usuwanie toksyn z organizmu.

Taki regularny masaż zmniejsza też cellulit. Jeśli intensywnie uprawiasz sport, jacuzzi będzie dodatkowym, fizjoterapeutycznym wsparciem dla Twoich mięśni i stawów.

Pod pewnymi warunkami mogą też z niego korzystać kobiety w ciąży. Więcej na ten temat dowiesz się w artykule “Czy można korzystać z basenu i jacuzzi w ciąży?”.

Inną istotną zaletą domowego jacuzzi jest możliwość osobistej kontroli czystości, co jest szczególnie ważne dla osób z wrażliwą i atopową skórą. Z publicznego SPA korzystają codziennie setki osób, co zwiększa prawdopodobieństwo zakażenia wieloma różnymi bakteriami czy wirusami. Posiadając jacuzzi w domu, masz kontrolę nad tym, kto z niego korzysta. Urządzenie na pewno będzie sporą frajdą dla najbliższych – zaproś ich do wspólnego “leżakowania” w wodzie.

SPA z jacuzzi w pokoju – dla towarzystwa i uatrakcyjnienia imprezy

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu atrakcją przyjęcia u sąsiada lub przyjaciela był kolorowy telewizor. Czasy się zmieniają, i to bardzo szybko: dziś takie spotkania umilić może wanna z hydromasażem. Wśród najbliższych osób, w intymnej atmosferze, czas płynie zdecydowanie wolniej. Zrelaksujesz się nie tylko Ty, ale również Twoi goście. Z pewnością będą oni chcieli szybko powtórzyć tak udany wieczór, a imprezy u Ciebie staną się zdecydowanie popularniejsze.

W takich warunkach możesz zacieśniać więzy przez cały rok, bez względu na pogodę. Korzystając z  jacuzzi pod dachem, na pewno nie będzie Wam zbyt chłodno. Woda zachowuje stałą temperaturę – będzie dla Twojego ciała komfortowa jak ciepła kołdra. Hydromasaż działa jednak nie tylko na ciało, ale i na psychikę.

Pokój z jacuzzi – dla dobrego samopoczucia

Regularne sesje wieczornego hydromasażu poprawiają jakość snu – po takich bąbelkach śpisz mocniej i bez przerw. Dodatkowo w jego trakcie uwalniają się endorfiny (tzw. hormony szczęścia), które wywołują dobre samopoczucie i tłumią odczuwanie bólu.

W pokoju z jacuzzi przyda się też zestaw olejków zapachowych do aromaterapii. W zależności od zapachu, mają one konkretne działanie: relaksują, pobudzają, tonizują, koją, uspokajają lub łagodzą stany lękowe i ułatwiają zasypianie. W niektórych modelach urządzenia, np. jacuzzi H-495 z linii Hydropool Self-Cleaning występuje też masażer do stóp, który pomaga się skutecznie odprężyć.

Pokój kąpielowy, w którym znajduje się wanna z hydromasażem to coś więcej niż standardowa łazienka. To ekskluzywna przestrzeń wypoczynkowa, z której domownicy będą korzystać z przyjemnością. Jeśli myślisz o zaaranżowaniu jej, skontaktuj się z naszym przedstawicielem już dziś! Nasz ekspert pomoże Ci dobrać urządzenie odpowiednie do Twoich potrzeb.