--> Areobik w wodzie. Dlaczego warto zacząć ćwiczyć aerobik w wodzie? - Hydropool

Dlaczego warto zacząć ćwiczyć aerobik w wodzie?

aerobik w wodzie

Aerobik w basenie mogą uprawiać nawet ci, którzy nie umieją pływać. To proste ćwiczenia w wodzie o niewielkiej głębokości. Woda znacznie odciąża stawy, dzięki czemu taki fitness jest świetną alternatywą dla tradycyjnego treningu “na lądzie”. Taka forma ruchu przynosi sporo korzyści dla ciała i ducha. Jakich konkretnie?

Aqua fitness jest idealną dyscypliną dla wszystkich tych, którzy nie mogą lub nie lubią biegać ani ćwiczyć na siłowni. Powinny go rozważyć szczególnie:

  • seniorzy,
  • osoby z problemami reumatologicznymi,
  • osoby z niewydolnością krążeniową i oddechową,
  • osoby ze znaczną nadwagą, dla których nadmierne obciążanie stawów jest szczególnie szkodliwe.

Fizjoterapeuci rekomendują aerobik wodny również osobom po wypadkach, urazach oraz kobietom w ciąży. Karnet nie jest wymagany – trening możesz odbyć w domu, samotnie lub wśród najbliższych.

Luksusowy aerobik w basenie domowym

Jeśli dysponujesz ogrodem, pokojem kąpielowym, sporym tarasem lub przestrzenią przydomową, możesz zainstalować tam własny basen do ćwiczeń. Wykonasz je z powodzeniem w basenie Swim SPA z przeciwprądem wody. Są one tak proste i bezpieczne, że trener staje się zbędny. Przykładową rozpiskę treningową znajdziesz na naszym blogu w artykule “Ćwiczenia na basenie – oderwij się od grawitacji!”.

To też świetne rozwiązanie, jeśli nie lubisz ćwiczyć w tłumie. Ruszasz się we własnym tempie, a zestaw i kolejność ćwiczeń dopasowujesz do własnych potrzeb oraz preferencji.

Aerobik wodny – sposób na piękniejsze ciało

Trening trwa przeciętnie 45 minut i obejmuje rozgrzewkę, ćwiczenia wzmacniające, na wytrzymałość oraz rozciąganie. Podczas jednej sesji możesz spalić nawet 400-500 kalorii, a naturalny ruch ciała w wodzie będzie działał jak masaż.

Aerobik w wodzie:

  • przyspiesza przemianę materii,
  • ujędrnia skórę i poprawia jej kondycję,
  • zmniejsza cellulit i ilość tkanki tłuszczowej,

Wszystko to przekłada się nierzadko na mniejszą wagę. Wystarczy miesiąc, by dostrzec gołym okiem różnicę.

Aerobik w wodzie – ćwiczenia dla ciała i dla ducha

Jeśli utrata zbędnych kilogramów nie jest dla Ciebie motywatorem, być może do aerobiku w basenie przekonają Cię jego inne zalety.

Ćwiczenia w wodzie są doskonałą metodą na oderwanie się od codziennych problemów, aktywny wypoczynek i odstresowanie się. Woda zmniejsza stres i napięcie mięśni. Szczególnie docenią to osoby pracujące przy biurku lub pod presją czasu. Trening zakończysz zadowolona (dzięki uwalniającym się endorfinom) i wypoczęta. Przy regularnym ruchu poprawi się też jakość Twojego snu.

Aerobik wodny służy również osobom, które chcą wzmocnić swój układ krążenia, oddechowy, a także poprawić kondycję. Ćwiczenia w basenie zwiększają ruchomość stawów, mięśni i ścięgien, dzięki czemu będą nieodzownym elementem regeneracji po kontuzji czy urazie. Przy regularnych treningach poprawi się też Twoja postawa, a kręgosłup przestanie boleć.

Po ćwiczeniach możesz usiąść w nagrodę na siedzisku i zafundować sobie hydromasaż. Taką opcję posiada np. basen Swim SPA 16EX, w którym możesz zarówno pływać czy ćwiczyć, jak i odpoczywać.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszego asortymentu? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem. Odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy wybrać najlepszy dla Ciebie model.

Sprawdź nasze propozycje ćwiczeń i ciesz się smukłą sylwetką:

Program podstawowy: https://www.youtube.com/watch?v=yMxZtuIXIss

Program średniozaawansowany: https://www.youtube.com/watch?v=iyQREKHwgOs

Program zaawansowany: https://www.youtube.com/watch?v=NlUXtR2hbhg