Odpocząć możesz nie tylko w przytulnym hotelu czy salonie SPA, ale również na tarasie. Wprowadź na nim kilka zmian, a zyskasz niestandardowe miejsce na relaks. A co z jacuzzi na tarasie? Czy na taką przyjemność mogą pozwolić sobie mieszkańcy budynków wielorodzinnych? O czym pamiętać, przy montażu tego urządzenia?
Chcąc odpocząć w komfortowych warunkach, nie musisz jechać na publiczny, często mało higieniczny basen. Hydroterapia może odbywać się na Twoim tarasie! Wystarczy niezagospodarowany taras. Jacuzzi na tarasie zapewni Ci głęboki, regenerujący odpoczynek. Hydromasaż rozluźni mięśnie i uspokoi myśli.
Sprawdź również: filtrowanie wody w basenie.
Urządzając domowe SPA, postaw w pobliżu wanny stoliczek na książkę i świecę lub stylową latarenkę. Rozmieść też wokół donice z gęstymi i wytrzymałymi roślinami. Bujne, wysokie tuje, rododendrony oraz monstery osłonią Twoją strefę relaksu przed oczami ciekawskich sąsiadów i zapewnią dyskrecję. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, planując montaż jacuzzi na tarasie? Oto kilka kwestii technicznych.
Miejsce na jacuzzi na tarasie
Montaż jacuzzi na tarasie jest możliwy na każdej kondygnacji budynku. Dzięki różnorodności wymiarów i kształtów jacuzzi, przestrzeń wypoczynkową stworzysz na bardzo małym metrażu. Przykładowo, mini basen SPA (jacuzzi) H-395 z trzema miejscami ma wymiary 165 cm x 216 cm x 94 cm. Wystarczą więc cztery metry kwadratowe, by cieszyć się hydromasażem – nawet mieszkając w bloku. Chcąc optymalnie wykorzystać wolne miejsce, na ścianie tarasu możesz umieścić haczyki na szlafroki i praktyczną, składaną półeczkę na drobiazgi.
nstalując jacuzzi na tarasie w bloku, zwróć też uwagę na podłoże. Powinno ono być równe i na tyle wytrzymałe, by utrzymać ciężar ok. 1,5 tony. Nierówności terenu spowodują, że pompy filtrujące i mechanizm masażu będą pracować mniej wydajnie.
Dla użytkowników i samego urządzenia istotne jest też nasłonecznienie na tarasie. Jacuzzi nie powinno być wystawione zbyt długo na mocne promieniowanie słoneczne. Dobierz do niego parasol lub zainstaluj lekką, ale wytrzymałą pergolę.
Dodatkowo, przed zakupem czy rozpoczęciem montażu jacuzzi na tarasie warto sprawdzić też, jak głośno pracują pompy i inne elementy urządzenia. Nowoczesne, zaprojektowane z dbałością o estetykę i funkcjonalność jacuzzi najpierw widać, a dopiero po podejściu bliżej, słychać.
Bezpieczeństwo jacuzzi na tarasie w bloku
Wolnostojące jacuzzi w termoizolacyjnej obudowie jest najprostszym w realizacji rozwiązaniem na taras. Wymaga ono tylko dostępu do energii elektrycznej. Przed zakupem i instalacją koniecznie upewnij się, czy prąd dostarczany jest za pomocą przewodów o odpowiednim przekroju i zabezpieczeniach. Dokładne parametry zależą od konkretnego modelu jacuzzi. Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, zgłoś się do ekipy, która będzie wykonywać instalację.
Dla bezpieczeństwa sprawdź też system filtracji urządzenia. Dozownik środków do dezynfekcji powinien być zamontowany tak, by wykluczyć ryzyko bezpośredniego kontaktu chemikaliów ze skórą. Jest to ważne szczególnie, gdy z urządzenia będą korzystać dzieci.
Optymalnym rozwiązaniem będzie samooczyszczające się jacuzzi z opatentowanym systemem Self-Cleaning. Działa on na zasadzie odkurzacza. Przefiltrowuje on wodę zarówno z powierzchni, jak i dna jacuzzi. Całkowite (czterokrotne) oczyszczenie wody trwa zaledwie godzinę, dzięki czemu łatwiej utrzymać wysoki poziom higieny. Woda w takim jacuzzi jest ozonowana, a jednocześnie poddawana promieniowaniu UV. Zabija to do 99% bakterii i ogranicza konieczność stosowania środków chemicznych.
Wanna z hydromasażem nie jest luksusem przeznaczonym wyłącznie dla mieszkańców wolnostojących domów z ogrodem. Ogrodowe jacuzzi ma sporo zalet, które mają zastosowanie również w bloku, w przypadku urządzenia instalowanego na balkonie.
Rozważasz montaż jacuzzi na swoim tarasie? Koniecznie skontaktuj się z naszym przedstawicielem, który pomoże wybrać Ci idealny model do Twojego mieszkania.