--> Jak filtrować wodę w basenie Hydropool? Filtrowanie wody - Hydropool

Co powinieneś wiedzieć o filtrowaniu wody w basenach Hydropool?

Minibaseny i Swim SPA z systemem self-cleaning słyną z praktyczności i wygody użytkowania. Jest to jedyna na świecie samoobsługowa technologia oczyszczania wody – filtrowanie wody w basenie odbywa się praktycznie bez Twojego udziału. Na czym polega jej wyjątkowość i jak filtrować wodę w basenie Hydropool Serenity z innym systemem oczyszczającym?

Filtrowanie wody jest bardzo ważne nie tylko dla stanu Twojego urządzenia, ale również dla Twojego zdrowia, w tym w szczególności – skóry. Osoby z nadwrażliwą i atopową skórą, które nie chcą rezygnować z jacuzzi, powinny zdecydować się na samooczyszczające się urządzenie, np. minibasen SPA lub Swim SPA.

Zaawansowana technologia samodzielnie dba o zachowanie najwyższego poziomu higieny. Hydropool ma też w zanadrzu urządzenia wykorzystujące inne systemy filtrujące. Jak filtrować wodę w basenie wyposażonym w pozostałe technologie oczyszczania? Dowiedz się więcej!

Filtrowanie wody w basenie SPA Hydropool

Samooczyszczające minibaseny SPA wyróżniają się opatentowaną technologią, która upraszcza filtrowanie wody w basenie do minimum.Dzięki rozwiązaniu self-cleaning modele takie jak np.minibasen SPA H-570, a także baseny z serii Swim SPAoczyszczają się samodzielnie i praktycznie bez ingerencji użytkowników w obsługę systemu.

Jego funkcjonowanie można porównać do pracy odkurzacza, który działa na powierzchni i na dnie basenu. Skimmer i dysze ssące zbierają zanieczyszczenia z powierzchni wody. Następnie, pod ciśnieniem, trafiają one do zewnętrznej komory filtra. Dolny system filtracji samodzielnie oczyszcza również dno basenu – z grudek ziemi czy piasku.

Oczyszczona w ten sposób woda jest następnie dezynfekowana ozonem i naświetlana promieniami UV-C, które zabijają do 99% bakterii. Stosowanie agresywnych środków chemicznych, które często działają niekorzystnie na skórę, staje się praktycznie zbędne, zaś filtrowanie można uruchomić na godzinę przed kąpielą.

Pełna filtracja obejmuje cztery cykle po zaledwie 15 minut, lub w przypadku Swim SPA trzy cykle po 40 minut. To niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki któremu woda w basenie będzie zawsze krystalicznie czysta. Nieco inaczej proces ten wygląda w przypadku minibasenów SPA Serenity.

Jak filtrować wodę w basenie SPA Serenity?

Baseny SPA z tej linii charakteryzują się niezwykle eleganckim designem oraz ulepszoną termoizolacją. W dziedzinie filtracji posiadają one standardowe rozwiązanie skimmerowe oraz, system mikrofiltracji Clean & Clear lub, jak np. w przypadku minibasenu 2020 Serenity 4500, Clearspring Filtration System. Zapewnia ona idealnie czystą wodę przy niewielkiej potrzebie konserwacji urządzenia i nieznacznej ilości dodatkowych preparatów dezynfekujących na bazie chloru czy ozonu.

Jeśli chcesz zachować odpowiedni poziom higieny, urządzenie napełniaj jak najczystszą wodą, najlepiej z sieci wodociągowej. Podczas nalewania, w przypadku zmętnienia lub zazielenienia wody wskazane jest tzw. chlorowanie szokowe przy zastosowaniu tabletek z chlorem. Tuż po chlorowaniu wody poziom chloru w wodzie będzie wynosił ok. 3 mg / l. Chcąc wziąć kąpiel, odczekaj kilka godzin, by poziom spadł do 1 mg / l. Sprawdzisz go, podobnie jak pH – przy użyciu dedykowanych testerów.

Dbaj o system filtracji na bieżąco. Przed wejściem do jacuzzi umyj się dokładnie pod prysznicem – zmyj ślady po kosmetykach do ciała, zwłaszcza o oleistej konsystencji. Mogą one zapychać mikropory wkładów filtrujących.

Jak często filtrować wodę w basenie ogrodowym?

Zastanawiasz się, jak często filtrować wodę w basenie ogrodowym? Kiedy poziom pH wody spada poniżej 7,2-7,4 lub zaczyna go przewyższać, czas na filtrację. Zbyt niskie pH wody powoduje podrażnienie skóry i korozję urządzenia. Zbyt wysokie pH (zasadowe) przyspiesza z kolei zmętnienie wody i narastanie glonów oraz powstawanie osadów czy zanieczyszczeń.

Wskaźnik 7,2 to optymalne pH zarówno dla Twojego organizmu, jak i dla samego urządzenia. Parametr ten sprawdzisz za pomocą specjalnych wskaźników dostępnych w sklepach z akcesoriami do basenów.

Filtracja, czyszczenie filtra oraz tzw. szokowa dezynfekcja wody powinny odbywać się w przypadku zmętnienia wody. Częstotliwość tych zabiegów zależy od intensywności użytkowania wanny SPA, jednak jeśli jacuzzi jest bardzo często używane, zaleca się je raz w miesiącu lub po zakończeniu sezonu. Więcej o tym, jak przygotować basen na sezon zimowy, dowiesz się z artykułu “Jak zabezpieczyć basen na zimę”.

Masz pytania dotyczące naszego asortymentu? Chcesz skorzystać z pomocy technicznej lub zainstalować basen ogrodowy przy domu? Koniecznie skontaktuj się z naszym przedstawicielem. Chętnie zaprezentujemy szerzej ofertę Hydropool odpowiadającą Twoim potrzebom.