--> Basen w ogrodzie zimowym – jak urządzić taką przestrzeń wypoczynkową? - Hydropool

Basen w ogrodzie zimowym – jak urządzić taką przestrzeń wypoczynkową?

basen w ogrodzie zimowym

Ogród zimowy może służyć Ci przez cały rok. Takie pomieszczenie posiada przeszklone ściany i dach, dzięki którym zimą do środka wpada sporo światła. Latem z kolei zamienisz je w prywatną, przydomową “dżunglę”. Dzięki ogrodowi zimowemu korzystanie z jacuzzi zimą stanie się przyjemnością. Zorganizuj taką przestrzeń, korzystając z naszych porad.

Ogród zimowy będzie dodatkowym, oryginalnym salonem w domu –w lecie pod gwiazdami, zimą zaś pod oszklonym zadaszeniem. które jednocześnie będzie pięknie eksponować krajobraz, jeśli możesz pochwalić się widokiem za oknem. W takim otoczeniu na pewno odpoczniesz i urządzisz niejedno przyjęcie dla najbliższych. Dodatkową atrakcją będzie minibasen SPA, np. jacuzzi self-cleaning H-495 w ogrodzie zimowym. Co powinieneś wziąć pod uwagę, urządzając takie miejsce?

Basen w ogrodzie zimowym – sposób na sezonową chandrę

Jesień i zima to pory roku, kiedy światła za oknem jest zdecydowanie mniej, a ciepło zamiast słońca dają grube skarpety i polarowe piżamy. Przez te kilka miesięcy w roku dobry nastrój pomogą Ci zachować domowe przyjemności. Całoroczny ogród zimowy z jacuzzi lub basenem typu Swim SPA może stać się Twoją ulubioną przestrzenią w tym okresie. Odpowiednio urządzony i ocieplony, będzie przypominać o lecie i stanie się idealnym miejscem na kolekcję Twoich roślin.

Jesteś osobą towarzyską? Jeśli tak, impreza w jacuzzi ogrodowym zimą to coś, co sprawi Ci dużo radości. Zadaszenie i okna całorocznego ogrodu zimowego świetnie izolują od mrozu i wiatru, dlatego Twoi goście na pewno nie zmarzną.

A jak się do niej przygotować? Zadbaj o otoczenie: zainwestuj w odporne na wilgoć głośniki lepszej klasy, postaw też nieopodal stolik kawowy i leżaki. Rozpal świece, olejki eteryczne lub sojowe woski zapachowe, które nie wydzielają trujących substancji. Zadbaj, by pojawiło się coś do picia. Tak pomyślane jacuzzi zimą to idealny sposób na przeczekanie do lata!

Jakie rośliny sprawdzą się w ogrodzie zimowym?

Korzystanie z jacuzzi ogrodowego zimą według wielu osób nie może obyć się bez roślin w pobliżu. Jeśli urządzasz ogród zimowy z wanną z hydromasażem, zwykle jest to jasne i wilgotne pomieszczenie. Jakim roślinom najbardziej odpowiadają takie warunki? Oto kilka gatunków:

  • kalatea (ostrzeszyn),
  • fikus pnący,
  • filodendron pnący,
  • maranta,
  • zielistka czubiasta,
  • papirus.

Z ich pomocą stworzysz we wnętrzu przytulny nastrój. Zapewnij im ładne osłonki – na czasie jest autorska ceramika polskich twórców, wiszące sznurkowe makramy na doniczki, a także klasyczna terracotta.

Nie przesadzaj do ogrodu zimowego z jacuzzi sukulentów, w tym kaktusów. Mimo że są one efektowne, wolą suche pomieszczenia. W wilgotnych mogą zacząć gnić.

Jacuzzi ogrodowe zimą a Twoja prywatność

Korzystając z jacuzzi zimą, odizolujesz się nie tylko od zimna, opadów atmosferycznych czy silnego wiatru, ale także od obcych. Zadbaj o to, by w Twoim ogrodzie zimowym na oknach pojawiły się rolety, które, w razie sąsiedzkiej “inwigilacji”, po prostu zasłonisz. W ten sposób stworzysz intymną przestrzeń spotkań dla najbliższych.

Jeśli Twój ogród jest przy ruchliwej ulicy lub masz hałaśliwych sąsiadów, okna powinny mieć współczynnik tłumienia hałasu (Rw) o wartości przynajmniej 40 dB oraz szerokie i wzmacniane profile. W ten sposób nikt nie będzie poszkodowany: głośna muzyka i śmiechy nie będą nieść się na zewnątrz, a sąsiedzi również nie będą dawać o sobie znać.

Nie jesteś do końca przekonany, czy basen ogrodowy zimą to dobry pomysł? Zajrzyj na naszego bloga i poznaj 5 powodów, dla których warto mieć jacuzzi ogrodowe. Szóstym powodem może być fakt, że ogród zimowy z jacuzzi podnosi standard i wartość nieruchomości – może to być więc inwestycja na przyszłość, gdybyś planował przeprowadzkę. Minibasen SPA lub Swim SPA z przeciwprądem wody sprawi, że Twój dom stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla potencjalnego najemcy.

Chcesz wiedzieć więcej i poznać nasz asortyment? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem już dziś. Pomożemy wybrać Ci model dopasowany do Twoich potrzeb.