--> Basen z jacuzzi – urządzamy zimową kąpiel z bąbelkami

Basen z jacuzzi – urządzamy zimową kąpiel z bąbelkami

basen z jacuzzi do ogrodu

Z jacuzzi możesz korzystać nie tylko w ciepłe dni, ale również jesienią i zimą. Basen jacuzzi ogrodowy będzie świetną alternatywą dla morsowania w zimnych rzekach. Bez obaw, na pewno nie zmarzniesz. O czym musisz wiedzieć, szykując kąpiel w basenie z jacuzzi na zewnątrz w okresie zimowym?

Co warto wiedzieć przed montażem basenu z jacuzzi do ogrodu?

Przygotowując się do kąpieli w jacuzzi w tym czasie, zadbaj o kilka istotnych kwestii. Ważne, by basen z jacuzzi do ogrodu, z którego będziesz korzystać, znajdował się możliwie blisko domu. Warto wziąć to pod uwagę jeszcze podczas montażu urządzenia. Taką odległość – nawet w chłodne dni, w szlafroku i kapciach – pokonasz bardzo szybko.

Chcesz błyskawicznie rozgrzać się po powrocie? Ręcznik i odzież, w którą się przebierzesz, zostaw w ciepłym pomieszczeniu, najlepiej na grzejniku. Przygotuj też coś do picia na rozgrzanie. W ten sposób zahartujesz się i na pewno nie przeziębisz.

Brzmi kusząco? Poznaj więcej argumentów za zewnętrzną wanną z hydromasażem w artykule “5 powodów, dla których warto mieć jacuzzi ogrodowe”. A jak zadbać zimą o basen z jacuzzi od strony praktycznej i technicznej?

Jak korzystać zimą z basenu z jacuzzi do ogrodu?

Ostatnie zimy w Polsce nie są zbyt srogie, ale nadal potrafią zaskoczyć. Zabezpiecz urządzenie na wypadek przymrozków i nagłego spadku temperatur. Jeśli będzie ono stale podłączone do prądu, woda w jacuzzi nie zamarznie i zachowa odpowiednią temperaturę.

Dzięki zaawansowanej technologicznie, potrójnej izolacji rur, obudowy i dna, wraz ze specjalną, twardą pokrywą, zużycie energii nie powinno znacząco wzrosnąć. Rozwiązanie to opracowali kanadyjscy inżynierowie naszej marki, zainspirowani zaawansowaną technologią NASA i mroźną zimą w swoim regionie.

A co z rachunkami za prąd? Przygotuj się na wzrost wydatków na prąd o 10-20% w stosunku do cieplejszych miesięcy. Jeśli wybierzesz basen jacuzzi ogrodowy z najwyższej półki, będzie on zapewne wyposażony w elektroniczny panel sterowania, dzięki któremu zaprogramujesz urządzenie na pracę o ustalonej porze dnia. Opcja ta pomoże Ci zoptymalizować zużycie prądu.

Jak zabezpieczyć na zimę nieużywany basen jacuzzi ogrodowy?

Jeśli zimą nie planujesz korzystać z hydromasażu na zewnątrz lub wyjeżdżasz na dłuższy czas, przykryj urządzenie specjalną pokrywą termiczną. Dzięki temu do niecki nie dostaną się żadne zanieczyszczenia. Zanim to zrobisz, basen jacuzzi ogrodowy należy przede wszystkim opróżnić. Wodę wylej również z rurek i przewodów. Następnie nałóż na wannę pokrywę – i gotowe. Twój basen z jacuzzi do ogrodu spokojnie może czekać, aż ponownie zaczniesz go używać.

Nie chcesz rezygnować z użytkowania urządzenia w mroźne dni? Kąpiel z relaksacyjnym hydromasażem pleców i stóp oraz aromaterapią może być jedną z Twoich zimowych przyjemności.

Myślisz o instalacji basenu z jacuzzi w ogrodzie? Sprawdź nasze realizacje na profilu facebookowym Hydropool Polska – jacuzzi i baseny.

Jeśli masz pytania dotyczące konkretnego modelu i jego instalacji, koniecznie skontaktuj się z naszym zespołem. Chętnie pomożemy przy wyborze!