--> Jakie gogle do pływania wybrać - Hydropool

Jakie gogle do pływania wybrać?

gogle pływackie

Pływasz wyłącznie z goglami? To rozsądne podejście, bo woda w basenie publicznym może zawierać środki dezynfekujące wywołujące podrażnienia oczu, z kolei w akwenach naturalnych można nabawić się infekcji ze względu na obecność chorobotwórczych patogenów. Sprawdź zatem, jakie okulary wodne masz do wyboru i na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Chloraminy, bakterie, pierwotniaki, mętna lub słona woda – to wszystko szkodzi oczom i sprawia, że nawet po krótkiej kąpieli w publicznym basenie czy morzu są zaczerwienione, bolą i łzawią. W naszych basenach z systemem oczyszczania self-cleaning filtrowanie odbywa się bezobsługowo i nie wymaga użycia agresywnych środków chemicznych, więc ten problem praktycznie nie występuje.

Jednak gogle nie tylko chronią oczy przed podrażnieniem, ale również umożliwiają zachowanie orientacji pod wodą. Okularów potrzebują zatem osoby, które trenują wyczynowo albo lubią nurkować i podziwiać wodny świat z bliskiej perspektywy. A więc… Głęboki wdech, pełne zanurzenie i do dzieła – wybierz razem z nami najlepsze gogle pływackie, dzięki którym kąpiel będzie czystą przyjemnością.

Okulary wodne – rodzaje. Który wariant będzie najlepszy dla Ciebie?

Zanim wybierzesz konkretny rodzaj gogli, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: jakim jesteś pływakiem? Amatorskim i „niedzielnym” czy wręcz przeciwnie – pływasz na poziomie zaawansowanym lub wyczynowo?

Gogle do pływania dzielimy na:

  • miękkie – dobre dla początkujących, zapewniają dość wąskie pole widzenia, opierają się na twarzy na szerokiej silikonowej ramce, dzięki czemu są wygodne i dobrze dopasowują się do twarzy;
  • półtwarde – odpowiednie dla zaawansowanych, są wyposażone w wymienny lub regulowany nosek umożliwiający lepsze dopasowanie, zapewniają szersze pole widzenia niż miękkie gogle pływackie, ale są od nich mniej wygodne;
  • okulary twarde – przeznaczone dla osób pływających wyczynowo, zazwyczaj są pozbawione silikonowej uszczelki, zapewniają jednak szerokie pole widzenia.

Na rynku dostępne są również okulary wodne do triathlonu, które charakteryzują się opływowym kształtem oraz dość grubą uszczelką, a także gogle korekcyjne przeznaczone dla osób z wadą wzroku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając gogle pływackie?

Gogletylko wtedy dobrze spełnią swoją rolę, jeżeli będą idealnie przylegać do twarzy, a jednocześnie nie spowodują bolesnego ucisku ani nie będą przepuszczać wody. Zwróć uwagę, czy szkła zakrywają całe oczy – jeśli rozstaw jest za mały lub za duży, możesz wybrać gogle z możliwością regulacji lub wymiany noska. 

Okulary pływackie różnią się między sobą także szkłami. Jeśli chcesz dobrze widzieć pod wodą albo pływasz w krytym basenie, sięgnij po gogle przezroczyste. Natomiast jeśli pływasz głównie latem podczas urlopu nad morzem, postaw na okulary zapewniające ochronę przed światłem i odblaskami, tj. polaryzacyjne, przyciemniane lub lustrzanki. Uniwersalnym wyborem będą gogle do pływania, w których szkła dopasowują się do warunków oświetleniowych.

Form Smart Swim Goggles – dla fanów nowoczesnych technologii

A na koniec coś dla miłośników gadżetów, które ułatwiają życie – inteligentne gogle treningowe. To okulary współpracujące z aplikacjami dedykowanymi dla systemów Androida oraz iOS. Wyposażone w specjalne czujniki okulary Form Smart Swim Goggles mierzą czas, tempo, dystans, tętno, spalone kalorie oraz inne parametry, dzięki którym możesz ocenić efektywność swojego treningu.Dane wyświetlone na ekranie wbudowanym w szkła okularów zobaczysz również w aplikacji w telefonie, co ułatwia porównywanie wyników z różnych dni.

Gdzie kupić okulary Form Smart Swim Goggles? Dostaniesz je w na stronie Hydropool!

Sprawdź również, jakie inne akcesoria basenowe przydadzą Ci się podczas treningu i relaksu w wodzie.