--> Pool party — jak zorganizować i o czym pamiętać? - Hydropool

Pool party — jak zorganizować i o czym pamiętać?

Jaki jest najlepszy sposób na cieszenie się latem? Imprezy przy basenie! Pool party to świetna propozycja na spędzenie wolnego, upalnego popołudnia z przyjaciółmi czy rodziną. Czym jest basen party i o czym pamiętać, organizując takie wydarzenie?

Czym jest pool party?

Prawdopodobnie choć raz w życiu zdarzyło Ci się obejrzeć scenę, w której bohaterowieamerykańskiego filmu lub serialuprzesiadują w basenie na dmuchanych jednorożcach, lub flamingach, popijając drinki z palemką.To właśnie pool party, czyli w wolnym tłumaczeniu impreza przy basenie. Trend ten cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, również w naszym kraju. Jest doskonałym pretekstem do luźnej i radosnej zabawy pod gołym niebie. Pool party zwykle odbywa się latem, jednak w przypadku krytych basenów taką imprezę można zorganizować o każdej porze roku.

O czym pamiętać, organizując pool party?

Jeśli masz basen koło domu, zorganizowanie pool party jest prostsze –nie musisz wynajmować pływalni i ograniczać się jej wewnętrznym regulaminem. Nie ma w tym kontekście znaczenia, czy posiadasz basen wbudowany w ziemię, czy wariant stelażowy. Organizując imprezę przy basenie, w pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić szczegółową prognozę pogody i wybrać dzień o jak najmniejszym zachmurzeniu. Najlepiej jest zorganizować basen party w weekend, aby więcej osób mogło uczestniczyć w tym wydarzeniu, jednak warto pamiętać, że pogoda bywa zmienna i deszcz lub burza mogą nagle pokrzyżować plany.

Zapraszając gości, pamiętaj o tym, że przestrzeń basenu jest ograniczona. Określ liczbę osób, jaką jest w stanie realnie pomieścić Twój przydomowy zbiornik wodny. Jeśli planujesz przyjęcie dla dzieci, powinieneś również uwzględnić na liście rodziców, którzy mogą chcieć uczestniczyć w pool party ze swoim dzieckiem. Możesz rozważyć zakup basenu z przeciwprądem wyposażonego w dodatkowe siedziska do hydromasażu, które zapewnią Twoim gościom niezapomniany relaks.

Sprawdź: „Jak wziąć jacuzzi w leasing?”.

Wielka impreza ze wszystkimi Czytelniczkami Szczesliva.pl! Alkohol, basen i  stringi. | szczesliva

Upewnij się, że Twoje zaproszenia oprócz daty i godziny oraz miejsca zawierają listę rzeczy, które goście powinni przynieść na przyjęcie (np.  strój kąpielowy, ręcznik, krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym, ubranie na zmianę, sandały/obuwie). Podczas organizowania imprezy przy basenie powinieneś zadbać nie tylko o kolorowe drinki dla dorosłych, ale również przekąski, np. lekkie sałatki owocowe, nachosy z dipem czy krakersy lub lody. Równie dobrze w planach możesz uwzględnić zamówienie pizzy lub innych dań z dowozem.

Przydatne akcesoria podczas „basen party”

Basen party to wydarzenie, które zasługuje na specjalną oprawę. Dekoracje mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o nadanie charakteru każdej imprezie. Jeśli zdecydujesz się na imprezę tematyczną, możesz udekorować ogród w balony i serpentyny. Warto zadbać o spójne akcesoria – m.in.:

  • kolorowe ręczniki dla gości,
  • leżaki,
  • okulary przeciwsłoneczne w fantazyjnych kształtach.

Nieodłącznym elementem każdego pool party są dmuchane piłki, jednorożce czy flamingi. W zależności od wielkości Twojego basenu możesz zaproponować swoim gościom wodne gry i zabawy, przy czym każda aktywność będzie wymagała zakupu dodatkowe wyposażenia – takiego jak dmuchane siatki do siatkówki lub badmintona, rowerki wodne czy zjeżdżalnię.