--> Jak jacuzzi wpływa na odchudzanie? - Hydropool

Jak jacuzzi wpływa na odchudzanie?

Jacuzzi to urządzenie o wielu zaletach, z których prawdopodobnie większość ludzi nie zdaje sobie sprawy. Jedna z nich dotyczy odchudzania. Czy jacuzzi odchudza? A jeśli tak, to w jaki sposób? Sprawdź, co jest prawdą, a co mitem!

Istnieje wiele skutecznych metod wsparcia procesu zrzucania zbędnych kilogramów. Warto jednak pamiętać, że podstawą odchudzania jest deficyt kaloryczny, odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Nie ma magicznych sposobów na utratę kilogramów, ani urządzeń, które same z siebie pomogą Ci je zrzucić.

Sprawdź również: jacuzzi z przeciwprądem.

Mimo wszystko jednak w walce o poprawę sylwetki pomocne może być… urządzenie SPA. Jaki jest wpływ jacuzzi na odchudzanie? Odpowiedź nie jest oczywista!

Jacuzzi a odchudzanie: co mają wspólnego?

Chęć utraty zbędnych kilogramów niekiedy skłania do podejmowania „radykalnych” środków, takich jak restrykcyjne diety czy godziny spędzane „w pocie czoła” na siłowni. Oczywiście mogą one być bardzo skuteczne – jednak w odchudzaniu chodzi także o to, aby ten proces był przyjemny i pozytywnie się nam kojarzył. Tylko wówczas, jeśli dostarczamy naszemu mózgowi pozytywnych bodźców, jesteśmy w stanie skutecznie wprowadzić nowe, zdrowe nawyki. W przeciwnym razie najprawdopodobniej podjęte działania szybko nas zniechęcą i wrócimy do dawnych – niezdrowych.

A jeśli już mowa o pozytywnych nawykach i przyjemnościach – sprawdzą się zwłaszcza takie, które przy okazji pomagają osiągnąć realne korzyści w modelowaniu sylwetki. I choć to nieoczywiste – należy do nich także jacuzzi z hydromasażem.

Czy jacuzzi odchudza? Byłoby to niewątpliwie wspaniałe – jednak oczywiście tak nie jest. Po kąpieli (nawet codziennej) waga nie pokaże w magiczny sposób niższej wartości. Hydromasaż ma jednak udowodnione pozytywne działanie na modelowanie sylwetki oraz może działać wspierająco w naturalnym procesie pozbywania się tkanki tłuszczowej. Jak działa jacuzzi na odchudzanie?

 Ciepła woda powoduje, że:

 • otwierają się pory skórne, dzięki czemu organizm łatwiej pozbywa się toksyn,
 • pobudzone zostaje krążenie krwi i limfy,
 • dzięki lepszemu ukrwieniu poprawia się dotlenienie organizmu,
 • czujemy się wypoczęci i mamy więcej energii,
 • przyspiesza nasz metabolizm (a wraz z nim m.in. procesy trawienne i procesy spalania).

Hydromasaż ma także doskonałe właściwości ujędrniające – dlatego zalecany jest osobom borykającym się z problemem cellulitu czy braku jędrności skóry.

Jacuzzi a cellulit?

Cellulit to problem wielu kobiet. Co ciekawe, niekoniecznie musi on być powiązany z nadwagą (prócz cellulitu tłuszczowego istnieje także tzw. cellulit wodny). Jaka jest więc zależność między jacuzzi a odchudzaniem? To masaż antycellulitowy!

Intensywny hydromasaż oddziałuje nie tylko na skórę (jak robią to działające powierzchniowo kremy antycellulitowe), ale także na głębsze warstwy tkanek podskórnych i mięśni. Ta funkcjonalność urządzenia SPA powoduje pobudzenie krążenia, a co za tym idzie:

 • poprawę elastyczności skóry,
 • lepszą wchłanialność kosmetyków antycellulitowych.

Czy jacuzzi odchudza? Nie, ale przynajmniej poprawia nastrój 😊

Urządzenia SPA mają wiele zalet. Oprócz korzystnego wpływu jacuzzi na odchudzanie i cellulit, jest ono też świetnym sposobem na poprawę nastroju po ciężkim dniu. Wystarczy nawet chwila relaksu wśród unoszących się bąbelków, by zapomnieć o wszelkich zmartwieniach. Jest to szczególnie ważne dla osób wykonujących trudną i stresującą pracę. A taki tryb życia zdecydowanie niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie i sylwetkę. Często to właśnie codzienny stres zaburza metabolizm i procesy spalania – co w praktyce oznacza spowolnione lub znacznie utrudnione zrzucanie kilogramów.

Jak zamontować jacuzzi w domu i ogrodzie

Komu nie pomoże jacuzzi na odchudzanie?

Jacuzzi z hydromasażem ma wiele korzyści prozdrowotnych oraz niewątpliwą zaletę, jaką jest uniwersalność. Z urządzenia mogą korzystać osoby w każdym wieku, także dzieci, seniorzy czy kobiety w ciąży. Jacuzzi nie będzie jednak najlepszą receptą na zdrowie dla osób zmagających się z dolegliwościami takimi jak:

 • niska krzepliwość krwi,
 • nadciśnienie,
 • choroby układu moczowego,
 • choroby skórne.

W ich przypadku (oraz w przypadku każdego poważniejszego schorzenia) należy chwilowo wstrzymać się i skonsultować wodne kąpiele z lekarzem.

To prawda, że jacuzzi wspomaga odchudzanie. Jednak dzieje się tak dopiero, gdy korzystasz z niego regularnie i traktujesz je jako wsparcie, a nie jedyny środek w walce o wymarzoną sylwetkę. Dla utraty zbędnych kilogramów niezbędny jest także aktywny trening. Jeśli lubisz pływanie i sporty wodne – pokochasz baseny z technologią przeciwprądu Swim SPA, które umożliwią Ci trening i relaks w jednym – bez konieczności wychodzenia z domu!