FAQ - Pytania i Odpowiedzi

Nie,  jacuzzi nie potrzebuje oddzielnego pomieszczenia technicznego. Oddzielne pomieszczenie techniczne jest niezbędne do jacuzzi komercyjnego. Urządzenia marki Hydropool są rozwiązaniem kompaktowym, gdzie cały osprzęt jest w obrębie jacuzzi pod obudową.

Minibaseny SPA firmy Hydropool to jedyne na świecie samoczyszczące jacuzzi! Posiadają opatentowany, innowacyjny ciśnieniowy system podwójnej filtracji wody, łącznie z systemem oczyszczania dna (Selfclean Plus).

Zanieczyszczenia z powierzchni wody, jak i z dna doprowadzane są pod ciśnieniem do zewnętrznej komory filtra. Tu woda przechodzi pod ciśnieniem przez automatyczny dozownik środków uzdatniających. W ciągu zaledwie 15 minut cała zawartość wody jest przefiltrowywana!

Zobacz jak to wygląda na filmie!

Jeśli chodzi natomiast o wymianę wody w jacuzzi – tutaj w zależności od danego modelu oraz od jego użytkowania.

W minibasenach marki Hydropool z linii Serenity, średnio wymieniamy wodę kilka razy do roku. Natomiast w minibasenach z linii Self-Cleaning wymieniamy wodę raz w sezonie. 

W urządzeniach Hydropool system Quick Drain zapewnia automatyczne wypompowanie wody w momencie jej wymiany. Pompa tłoczy wodę na zewnątrz przez specjalny zawór spustowy, a dzięki otworom w dnie (wykorzystywanym do dolnej fitracji) urządzenie opróżniane jest do samego końca, bez konieczności wybierania reszty wody ręcznie, czy za pomocą dodatkowej pompki.

Przed procesem spuszczania wody ze swojego jacuzzi, należy zadbać o to gdzie powędruje woda z urządzenia.  Jeżeli poziom środka dezynfekującego w wodzie jest wysoki, należy poczekać, aż samoistnie spadnie lub dodać środki, które obniżą jego poziom, tak aby nie uszkodzić naszych roślin w przydomowym ogrodzie.

Napełnianie i opróżnianie spa najlepiej wykonać za pomocą węża ogrodowego.  To najlepszy i najwygodniejszy sposób. Stałe podłączenia to strata energii, a nawet większe ryzyko np. wystąpienia problemów w zimie czy problemów z dezynfekcją wody.

Ważne!

Cały czas dbamy o wodę! Istotne, abyśmy regularnie testowali jakość naszej wody.

Zanim zdecydujemy się na zakup wanny z hydromasażem, chcemy poznać faktyczne koszty jej użytkowania.

Taki koszt jest zależny od danego modelu urządzenia oraz od częstotliwości jego użytkowania (jeśli kąpać będziemy się codziennie, koszty będą większe, jeżeli jednak decydujemy się na użytkowanie rzadsze np. raz w tygodniu, wiadomo, że koszta nam maleją), aczkolwiek bez względu na to, jakie jacuzzi zakupimy, koszty energii elektrycznej na pewno wzrosną.

Ogrodowa wanna z hydromasażem podłączona jest do prądu na stałe i zużywa go 24h na dobę do filtracji oraz do utrzymania stałej temperatury wody.

Średni koszt użytkowania jacuzzi przy zachowanej minimalnej temperaturze 37 st. C. w urządzeniu, to ok. 100 zł/ miesiąc.

Posiadanie jacuzzi w domu lub mieszkaniu nie jest już w dzisiejszych czasach niczym niezwykłym. Takie jacuzzi to bowiem nic innego, jak przestronna i wygodna wanna z hydromasażem z różnym układem siedzisk czy leżanek w zależności od modelu.

Jednak czy z takiego prywatnego SPA na ogrodzie można korzystać zimą?

Odpowiadamy TAK, oczywiście. Wanny z hydromasażem marki hydropool to wanny, dzięki którym będziesz mógł korzystać przez okrągły rok. To urządzenia przystosowane do kanadyjskich zim, a temperatura -20 im nie straszna! Dookoła śnieg, a w wodzie przyjemna, ciepła temperatura, a do tego dobre towarzystwo i masaż.  Jeśli przynajmniej raz spróbujesz gorącego hydromasażu podczas zimowej aury, zaufaj nam – będziesz chciał go powtarzać! 🙂

Minibasen SPA to doskonała zabawa i zawsze dobry pomysł, natomiast wybór wcale nie jest łatwy – wiemy to.

Przede wszystkim musimy tak zaplanować miejsce pod instalację jacuzzi, aby jego wniesienie do pomieszczenia czy na taras było fizycznie możliwe. Sprawdź wielkość drzwi czy otworów okiennych, a także wytrzymałość stropu, gdy urządzenie ma być instalowane na piętrze. (Wymagana wytrzymałość to ok. 450kg/m2).

Jeżeli masz liczną rodzinę i lubisz spędzać czas z przyjaciółmi pomyśl o nieco większym modelu.

🙂 Skontaktuj się z nami, a chętnie udzielimy odpowiedzi na każde pytanie: 782-7888-620 lub sprzedaz@meadowgroup.pl

Jeśli planujemy postawić nasze jacuzzi w obudowie, jako urządzenie wolnostojące, niezbędne jest przygotowanie równego podłoża, które wytrzyma ciężar wody i jacuzzi.

Jeśli planujemy zagłębić nieckę naszej wanny z hydromasażem w podłoże, niezbędne jest wcześniejsze zapoznanie się z wytycznymi, które dla każdego modelu basenu mogą się różnić. W obu przypadkach musimy pamiętać o łatwo dostępnym przyłączu elektrycznym.

WAŻNE – jeśli zaczynasz wykonywanie prac – podłączeń elektrycznych, podłoża – zadzwoń KONIECZNIE. Unikniesz błędów, zaoszczędzisz czas i pieniądze – łatwo o błąd a niektóre rozwiązania są dopasowane do konkretnych modeli!

System ciśnieniowy jest zdecydowanie wydajniejszy niż tradycyjne systemy przelewowe. Doprowadzenie wody do komory filtra pod ciśnieniem sprawia, że w ciągu zaledwie 15 minut cała zawartość wody jest przefiltrowana, a woda przechodząc przez dozownik środków uzdatniających jest automatycznie dezynfekowana.