FAQ - Pytania i Odpowiedzi

Przede wszystkim musimy tak zaplanować miejsce pod instalację minibasenu, by jego wniesienie do pomieszczenia czy na taras było fizycznie możliwe. Sprawdź wielkość drzwi czy otworów okiennych, a także wytrzymałość stropu, gdy urządzenie ma być instalowane na piętrze. (Wymagana wytrzymałość to ok. 450kg/m2) Jeżeli masz liczną rodzinę i lubisz spędzać czas z przyjaciółmi pomyśl o nieco większym modelu.

Nie, minibasen SPA nie potrzebuje oddzielnego pomieszczenia komercyjnego. Oddzielne pomieszczenie komercyjne jest niezbedne do minibasenu komercyjnego.

Jeśli planujemy postawić nasz minibasen w obudowie, jako urządzenie wolnostojace, niezbędne jest przygotowanie równego podłoża, które wytrzyma ciężar wody i minibasenu SPA. Jeśli planujemy zagłębić nieckę naszego minibasenu SPA w podłoże, niezbedne jest wczesniejsze zapoznanie się z wytycznymi, które dla kazdego modelu basenu mogą się różnić. W obu przypadkach musimy pamietać o łatwo dostępnym przyłaczu elektrycznym.

Minibaseny SPA firmy Hydropool to jedyne na świecie samoczyszczące SPA! Posiadają opatentowany, innowacyjny ciśnieniowy system podwójnej filtracji wody, łącznie z systemem oczyszczania dna (Selfclean Plus).  Zanieczyszczenia z powierzchni wody, jak i z dna doprowadzane są pod ciśnieniem do zewnętrznej komory filtra. Tu woda przechodzi pod ciśnieniem przez automatyczny dozownik środków uzdatniających. W ciągu zaledwie 15 minut cała zawartość wody jest przefiltrowywana!

Dzięki rozwiązaniom opisanym powyżej, wymiana wody to czynność, którą dokonujesz maksymalnie dwa razy w roku! Dodatkowo zastosowany w urządzeniach Hydropool system Quick Drain zapewnia automatyczne wypompowanie wody w momencie jej wymiany. Pompa tłoczy wodę na zewnątrz przez specjalny zawór spustowy, a dzięki otworom w dnie (wykorzystywanym do dolnej fitracji) urządzenie opróżniane jest do samego końca, bez konieczności wybierania reszty wody ręcznie, czy za pomocą dodatkowej pompki.

System ciśnieniowy jest zdecydowanie wydajniejszy niż tradycyjne systemy przelewowe. Doprowadzenie wody do komory filtra pod ciśnieniem sprawia, że w ciągu zaledwie 15 minut cała zawartość wody jest przefiltrowana, a woda przechodząc przez dozownik środków uzdatniających jest automatycznie dezynfekowana.

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z naszym konsultantem lub napisz do nas